Listopad 30.11. 2023

Listopad je za námi a přinesl mnoho nových zážitků a poznání. Na začátku měsíce jsme si povídali o „Dušičkách“, jak tento svátek uctíváme u nás a jak se v jiných zemích slaví Halloween. Halloweenský týden byl pro děti velkou zábavou. S radostí se zapojily do dlabání dýní, výroby strašidel, i plnění různých „strašidláckých“ úkolů. Další týdny se nesly v duchu pozorování podzimní přírody a změn, ke kterým dochází vlivem počasí. Povídali jsme si o větru a dešti a zkoušeli různé vodní a větrné experimenty. Využili jsme i posledních plodů podzimu- Děti si nasbíraly šípky a uvařily z nich čaj, nasušily si křížaly. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na další vzdělávací činnosti – s dětmi v modré třídě se neustále intenzivně věnujeme sebeobslužným činnostem, jako je samostatné oblékání, svlékání, obouvání, úklid hraček, základům správného stolování a dodržování společenských pravidel – zdravení, požádání, poděkování aj. Děti v červené třídě procvičovaly rytmizaci slov, slabikování, poznávání 1. hlásky ve slově, plnily úkoly na procvičení předmatematických představ. S oběma třídami procvičujeme při různých činnostech jemnou i hrubou motoriku, věnujeme se hudebním činnostem – zpíváme s doprovodem kytary, klavíru a kláves a nezaostáváme ani v pracovních a výtvarných činnostech. Děti z červené třídy vytvořily v listopadu několik obrázků na téma „Podzim“, které dělají radost babičkám a dědečkům v pečovatelském domě v Zaluží. S koncem měsíce pomalu začínáme připravovat vánoční překvapení, na které se můžete těšit v rámci vánočního posezení s rodiči 21. 12. 2023 od 16:00 hod. Už se všichni moc těšíme!

Listopad v MŠ