Výprava ZŠ na Dívčí Kámen 29.9.2023

V pátek 29. 9. podnikneme další výpravnou cestu do minulosti tentokrát na Dívčí kámen. Vydáme se na území dávného keltského města, na zříceninu středověkého hradu a do unikátní přírody v CHKO Blanský les. Navštívíme památný strom, keltské oppidum, Dívčí kámen i soutok Vltavy s Křemžským potokem. Pomocí her, pozorování, řešení úkolů poznáme propojení přírody s životem Keltů i v době Rožmberků, na břehu řeky objevíme střípky staré Šumavy.

Odjíždíme v 8:00 hodin od budovy školy, návrat plánujeme přibližně ve 12:20 hodin.

Co si děti vezmou s sebou na výpravu:

• vhodné oblečení na pobyt v přírodě i vzhledem k počasí, dobrou obuv a náhradní ponožky
  • pláštěnku
  • kapesníky
  • svačinu a pití na dopoledne
  • v případě nevolnosti v autobuse vybavte děti práškem proti nevolnosti, popř. igelitovým sáčkem