Únor 29.2. 2024

Únor ve školce jsme zahájili přípravami na velkou masopustní veselici, kterou byl maškarní bál.  Princezny, zvířátka, vojáci, policajti, postavy z různých pohádek – ti všichni si užívali tance, her a soutěží. V dalších týdnech jsme přecházeli z pohádky do pohádky – navštívili jsme Červenou Karkulku, postavili Perníkovou chaloupku, zahráli si divadlo O Koblížkovi, umíme sami vyprávět známé pohádky. Také už víme, jak funguje den a noc a pomocí zajímavého experimentu jsme vyzkoušeli, jak obíhá naše Země okolo Slunce. Postupně se učíme orientaci v čase i prostoru. V závěru měsíce jsme si povídali o práci a o tom, jak je důležitá. Vyzkoušeli jsme si různé profese, starší děti už ví, kde pracují jejich rodiče a také, čím by chtěly být ony. Samozřejmě nechybělo ani hodně hýbání, zpívání, vyrábění a procvičování hlaviček v různých oblastech.

Únor