Leden 31.1.2024

Leden nám přinesl to pravé zimní počasí s velkou nadílkou sněhu a mrazu. Pohádkového zimního počasí jsme využili nejen k radovánkám, ale i k zajímavým experimentům. První měsíc nového roku začal příchodem tří králů. Děti se dozvěděly více o této tradici, vyrobily si korunu a naučily se „tříkrálovou“ koledu. Další týdny se nesly v duchu zimy, zimního oblékání a zimních sportů. Děti se během ledna zvládly naučit nové básničky, písničky, zahrály si divadlo, hravou formou procvičovaly sebeobslužné činnosti a zasportovaly si v hale. Zpestřením tohoto měsíce byly dvě zážitkové akce – návštěva solné jeskyně a dětského hřiště v Českých Budějovicích a bubnování ve školce, které nám předvedl pan Stříbrný. Obě akce si děti náležitě užily a moc se jim líbily. Leden byl plný zážitků a my jdeme dál pomalými krůčky k jaru.

Leden