Březen 28.3.2024

Březen...první jarní měsíc a že jsme si ho užili jaksepatří. Během prvního týdne nás navštívilo se svým programem Cirkusové divadélko a jeho psí kamarádi. Jejich vystoupení se nám moc líbilo. S dětmi jsme si ve školce povídali o povolání – kde pracují rodiče, čím chci být já. Vyzkoušeli jsme si práci zedníka, prodavače, lékaře, učitele, zahradníka... Nechyběl ani výlet, tentokrát do velešínské knihovny, kde jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací. V březnu se naše děti z kroužku Aerobiku předvedly s krátkým pohybovým a hudebním vystoupením na obecní akci Setkání důchodců. V tomto měsíci jsme se snažili udržovat pěkné tradice, mezi které patřilo vítání jara a vynášení Morany, kdy jsme definitivně pohřbili zimu. Než jsme se stačili ohlédnout, byl tu velikonoční čas. Nezapomněli jsme opět na tradiční zvyky – zdobení kraslic, pletení pomlázky, které jsme si vyzkoušeli nejen ve školce, ale i na oblíbených velikonočních dílnách. V závěru měsíce jsme si užili jarní „stopovačku“ s plněním úkolů a hledáním velikonočního pokladu. Březnu jsme zamávali a jdeme dál...

Březen